Odpadky do přírody nepatří

Tráva, plevel, dřevo, papír, kámen… s tím vším si příroda dříve či později poradí. Jeden by se ale divil, co vše lze nalézt na volných prostorách v těsné blízkosti Podstránské ulice. V prudkém svahu za rodinnými domky se vyskytuje nevyužitý soukromý pozemek.
Tato lokalita prozatímně zpřístupňuje autem zahrady (které patří k domům na Podstránské), ale také vybízí např. místní pejskaře k vycházkám. To, že je tam spousta igelitových obalů a PET láhví asi nikoho nepřekvapí. Dá se tam však najít i lednička či matrace. Nemile mě překvapilo, že i nad naším pozemkem je odpad, který tam ještě loňský rok nebyl. Rozhodla jsem se tedy alespoň ten kousek nad naší zahradou vyčistit. Sbírku plastových kýblů, polystyrénů, igelitových sáčků, obalů, hader, drátů a PETek doplnila i kovová hadice od sprchy. Vše jsme s přítelem vyvezli před kontejnery na ulici Podstránská. Každý čtvrtek jsou totiž odsud veškeré odpadky vyváženy. Každý z nás má možnost sem přidat „svůj“ pytel haraburdí. Již posbíraný odpad jsem vyfotila u popelnic. Stejně tak jsou nafoceny některé odpadky, které stále leží za zahrádkami na Podstránské ulici – podívejte se na ně ZDE.
V závěru lze jen dodat, že lidé mnohem raději odhodí odpad do již odpadky znečištěného prostředí a takto vznikají a zvětšují se nelegální skládky. A skutečně nechci mít černou skládku za domem! Nechci, aby se škodliviny vsakovaly do půdy a putovaly až na naši zahradu. Jedná se sice o soukromý pozemek… nedělejme však na něm skládku. Doufejme, že majitel soukromého pozemku – Milan Hudec z Líšně – najde brzy využití pro svůj pozemek a bude se o něj starat. Hanka Kned.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martin Broukal. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *